Fertigatienieuws 26 maart 2025

Afbeelding Fertigatienieuws 26 maart 2025

Intussen is een groot deel van de zaaiuien met fertigatie gezaaid, zowel vlakvelds als op ruggen en beddenteelt. Een belangrijk aandachtspunt is dat de slangen nu zo snel mogelijk worden aangesloten, zodat er genoeg vocht aanwezig is voor ontkieming. Bij ruggen- en beddenteelt kan een beregeningsbeurt met haspel van 6 tot 10 mm zelfs noodzakelijk zijn, aangezien deze teeltmethodes gevoeliger zijn voor uitdroging. Kies bij bovengrondse beregening voor een fijne nozzle en hoge druk om dichtslaan van de grond te voorkomen.

Let bij het aansluiten en testen van uw systeem op de volgende punten:

  • Spoel eerst water door de verdeelleidingen wanneer de einddoppen nog open zijn, zeker wanneer deze niet nieuw zijn. Ook vuil uit de bron of uit filters wordt hiermee doorgespoeld.
  • Maak het filter na het spoelen schoon wanneer nodig en test de kleppen.
  • Probeer blootliggende slangen zoveel mogelijk te verbergen om wildschade te beperken, dit geldt voor zowel druppelslangen als verdeelleidingen.
  • Het aanbieden van alternatief water in de perceelshoeken kan ook helpen tegen wildschade.
  • Zorg dat de koppelingen en uiteindes goed vastzitten, dit begint bij het recht afknippen van de druppelslang! Trekkoppelingen bij voorkeur met droog weer aansluiten.
  • Houd rekening met spuitpaden bij het leggen van de hoofd- en verdeelleidingen. Graaf deze in of maak een slangbrug met een kunststof rijplaat o.i.d.
  • Let op de bodemtemperatuur bij het druppelen! De buitentemperatuur is nog beperkt waardoor de grond relatief koud is, door veel te druppelen (zeker met bronwater) wordt de grond nog kouder. Ook het verdampen van dit water leidt tot een koelend effect op de rug, hiermee wordt de groei geremd. Druppel daarom met mate en laat de zon zijn werk doen.
  • Binnenkort start het fertigeren, zorg ervoor dat u de meststoffen klaar heeft staan!
  • Controleer of u kunt inloggen in de Mijn Fertigatie-app. Neem contact op met uw fertigatiespecialist als dat niet lukt.
Afbeelding Fertigatienieuws 26 maart 2025

Antwoord op uw fertigatievraagstuk?

Neem contact op met één van onze specialisten.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding ViP | Fertigatie in zaaiuien
Klantverhaal Fertigatie

ViP | Fertigatie in zaaiuien

Fertigatie wint terrein in de uienteelt. Gerben van Dueren den Hollander uit Oud-Beijerland en de broers Ryckaert uit Assenede delen hun ervaringen met de teelt van zaaiuien op ruggen. Beide bedrijven laten zien hoe precisietechnologie bijdraagt aan hogere opbrengsten, betere kwaliteit en duurzame landbouw, elk op hun eigen manier. Met elk seizoen worden nieuwe mogelijkheden ontdekt en groeit de waarde van deze innovatieve techniek.

Afbeelding Alles over fertigatie – Slangen opruimen
Klantverhaal Fertigatie

Alles over fertigatie – Slangen opruimen

In het fertigatieproces is het verwijderen van verwijderen van de druppelslangen uit de grond de laatste stap. In deze video vertelt onze fertigatiespecialist Mikey Akkermans over de verschillende manieren waarop dit kan en wat hierbij belangrijke aandachtspunten zijn.

Afbeelding Terugblik fertigatiebeurs
Klantverhaal Fertigatie

Terugblik fertigatiebeurs

Voor de derde keer op rij kijken we terug op een goed bezochte fertigatiebeurs. In de ochtend werden er diverse interessante presentaties gegeven. De sprekers deelden hun kennis over onder andere fertigatietechniek, teeltsystemen en waterkwaliteit.